وکیل تغییر سن شناسنامه در سعادت آباد

تغییر سن در شناسنامه | کاهش سن | تغییر تاریخ تولد

یکی از مسائلی که در سال‌های اخیر به ویژه در میان خانم‌ها رواج پیدا کرده است، بحث کاهش سن و یا همان تغییر تاریخ تولد در شناسنامه است. سن هر شخصی براساس تاریخ تولدش در شناسنامه اش محاسبه می شود، ولی گاهی افراد مدعی هستند که سن واقعی آنها کوچکتر یا بزگتر از عدد ثبت شده در شناسنامه است برای انجام این کار و اصلاح سن در شناسنامه باید مراحلی طی شود.

روال قانونی تغییر سن در شناسنامه

طبـق تبصره قانون حفظ اعتبارات اسناد سجلی و جلوگیری از تزلزل آنها: صاحب شناسنامه فقط یک بار در طول زندگی خود و در صورتی که اختلاف سن واقعی با سن مندرج در اسناد سجلی به تشخیص کمیسیونی‌ مرکب از فرماندار یا بخشدار، رئیس اداره ثبت احوال محل و پزشک منتخب، مدیر عامل سازمان بهداری استان و رئیس شورای اسلامی شهر و یا بخش‌محل صدور شناسنامه و با عضویت و ریاست قاضی دادگاه صالحه محل تشکیلمی‌گردد، بیشتر از پنج سال باشد اجازه دارد سن خود را اصلاح نماید.

در خصوص طرح دعوای تصیح فرد متقاضی مدعی است که یا شناسنامه متعلق به شخص خودش نیست و یا در اثر اشتباه مامور ثبت سن واقعی او در شناسنامه درج نشده است، و یا هر دلیل دیگری تقاضای کاهش سن را داشته باشد اگر فردی سن واقعی اش با سن مندرج در شناسنامه پنج سال اختلاف داشته باشد باید به کمیسیون تشخیص سن در فرمانداری شهرستان محل صدور شناسنامه مراجعه کند، ولی اگر شخص مدعی اختلاف کمتر از پنج سال سن در شناسنامه باشد باید به دادگستری مراجعه و ادله محکمه پسند ارائه دهد، ادله محکمه پسند می تواند شامل برگ ولادت، اشتباه مامور ثبت احوال و غیره باشد، در ادامه تشکیل پرونده دادگاه با تشکیل جلسه و با توجه به نظر پزشکی قانونی و پزشکان معتمد دیگر آزمایشاتی از جمله سنجش تراکم استخوان گرفته می شود. و یا در موارد دیگر از طریق آموزش پرورش استعلامات تحصیلی شخص گرفته می شود.

همچنین گاهی افراد مدعی می شوند که از شناسنامه خواهر و برادر متوفی خود استفاده می کنند، که در این صورت این موضوع را شخص مدعی باید در دادگاه به اثبات برساند و البته برای راحتتر انجام شدن این کار شما می توانید از یک مشاوره حقوقی و یا وکیل آنلاین که در این زمینه تخصص دارد کمک بگیرید، حسن وحدانی وکیل پایه یک دادگستری، این امکان را در اختیار شما عزیزان قرارداده.

اسناد معتبر برای اثبات سن واقعی:

همانطور که ذکر شد قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با تغییر سن در شناسنامه وجود دارد و برای تغییر سن مراحل دشواری باید طی کرد.

روشهای اثبات:
1) یکی از راه‌های اثبات اسناد مدارک تحصیلی است که مشخص می کند فرد متقاضی در چه سنی وارد محیط آموزشی شده و در چه سالی مدارک تحصیلی خود را دریافت کرده است.
2) همچنین شهادت شهود در دادگاه .
3) همچنین تایید پزشکی قانونی مبنی بر سن واقعی شخص از جمله این موارد برای اثبات درخواست فرد متقاضی است.

نکته * لازم به ذکر است تقریباً نیمی از درخواست‌های تغییر سن به دلیل نبودن مدارک کافی از سوی دادگاه رد می‌شود پس بهتر است برای صرفه جویی در وقت و هزینه دادرسی ابتدا با یک وکیل تغییر سن مشورت کرده و از مزایای آن استفاده کرد.

 وکیل خوب برای کاهش سن در سعادت آباد

وکیل تغییر سن در شناسنامه

خدماتی که یک وکیل تغییر سن می تواند ارائه کند به شرح زیر است:
۱) با بررسی دلایل و شواهد شخص متقاضی می تواند احتمال موفقیت این پرونده را تخمین بزند.
۲) برای درخواست افزایش یا کاهش سن نیاز به پیگیری و دوندگی فراوان است و اکثر افراد وقت و فرصت آن را ندارند با گرفتن وکیل تغییر سن تمامی امور مربوط به او سپرده می شود و به دلایل تجربه وکیل تغییر سن در این زمینه سرعت پیشرفت پرونده سریع تر می شود.
۳) آشنایی کامل وکیل تغییر سن با قوانین و مقررات ثبت احوال و اسناد سجلی نیز می‌تواند به پیشرفت پرونده کمک شایانی بکند.

حسن وحدانی وکیل پایه یک دادگستری، در زمینه کاهش سن ، تغییر تاریخ تولد و حذف نام همسر از شناسنامه آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی و قبول وکالت می‌باشد. در صورت وجود مدارک مستدل، تغییر تاریخ تولد و حذف نام همسر به صورت کاملا تضمینی انجام می‌پذیرد. بسیاری از افراد به دلایل مختلف از جمله تعلل والدین، استفاده از شناسنامه برادر یا خواهر و نیز اشتباه کارمند ثبت احوال با این مساله مواجه هستند که در تمام این موارد و موارد مشابه حسن وحدانی وکیل دادگستری ، در زمینه کاهش سن به صورت کاملا قانونی داشته‌اند. جهت انجام مشاوره حقوقی و اطلاع از شرایط، با شماره 09127976041  تماس حاصل فرمایید.

مدارک لازم جهت تغییر سن

درخواستی به صورت کتبی در فرم مخصوص که توسط شخص یا ولی قانونی اس تکمیل میشود
شناسنامه عکس دار و تصور آن
عکس جدید یک قطعه
اصل مدارک مربوط به وصی یا قیم برای افرادی که تحت سرپرستی هستند.
حکم رشد افراد کمتر از ۱۸ سال که شخصا مراجعه می کنند.
فیش واریزی طبق تعرفه نزد یکی از شعب بانک ملی بنام سازمان ثبت احوال

 وکیل تغییر سن شناسنامه در سعادت آباد

شماره و آدرس دفتر وکیل تغییر سن در تهران

برای مشاوره و اعلام وکالت در پرونده های تغییر سن تهران و سایر شهرستان ها ، می توانید با حضور در دفتر وکالت وکیل تغییر سن در تهران به ادرس  تهران ، سعادت آباد ، سروغربی ، ضلع جنوب غربی چهارراه سرو ، جنب بانک سپه ، مجتمع سروناز ، پلاک 72 ، طبقه 5 ، واحد21 شمالی از مشاوره وکیل متخصص تغییر سن استفاده نمود و در صورتی که بعد مسافت و یا سایر عوامل مانع حضور شما می گردد از طریق شماره تلفن 09127976041 به صورت تلفنی، واتساپ و تلگرام با وکیل پایه یک دادگستری در تهران در تماس باشید تا علاوه بر مشاوره در خصوص نحوی اعطای وکالت نیز توضیحات لازم ارائه گردد.

وکالت دعاوی حقوقی

بهترین وکیل تغییر سن شناسنامه در تهرانتغییر سن شناسنامه تضمینیوکیل تضمینی تغییر تاریخ تولد شناسنامه سعادت آبادوکیل تغییر سن شناسنامه در سعادت آبادوکیل خوب برای کاهش سن در شهرک غربوکیل کاهش سن سعادت آباد

۱ دیدگاه

  • سلام. اقای وکیل من شناسنامه خواهر فوت شده را دارم و چندین بار اقدام کردم و رد شده از دادگاه و ثبت احوال. و هشت سال با من فاضله داره ایا امکانش هست سن را اصلاح کرد. یک بار هم ابلاال دادخواست دادم رد شده.. لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *