بهترین وکیل طلاق در سعادت آباد

بهترین وکیل طلاق در سعادت آباد

وکیل طلاق بیشترین درخواست را دربین خانواده داراست . پس از اینکه طرفین برای ادامه زندگی به بن بست رسیدند نهایت کار را در طلاق و جدایی می دانند، در اینجا وکیل طلاق بر خود وظیفه می داند که با مشخص کردن راه درست قضایی و حقوقی امر طلاق، اشتباهات این تصمیم گیری را کاهش دهد.

حقوق خود را بشناسیم و به آن احترام بگذاریم

حسن وحدانی وکیل پایه یک دادگستری از وکلای بسیار مجرب و متعهد در زمینه خانواده، می باشد. وی تلاش می کند تا در مواردی که فرد یا طرفین ناگزیر به طلاق گرفتن هستند علاوه بر کاهش دغدغه موکلین خود، روند دادخواست را به سرعت پیگیری کرده تا موجبات آرامش خاطر موکلین فراهم شود. با انجام فرایند طلاق توسط وکیل خانواده نیازی به حضور مرد و زن در دادگاه نیست. شما عزیزان برای برقراری ارتباط و دریافت مشاوره حقوقی می توانید با شماره 09127976041 تماس بگیرید.

وکیل طلاق و انواع طلاق در قانون

در قانون ایران طلاق به دو دسته تقسیم بندی می شود:

۱- طلاق قابل رجوع

۲- طلاق غیر قابل رجوع

مطابق با ماده ۱۱۳۳ قانون آیین دادرسی مدنی اختیار طلاق با مرد می باشد بنابراین مرد هر زمان می تواند اراده کرده و همسرش را طلاق بدهد ولی این حق برای خانم ها در نظر گرفته نشده پس اگر زنی بخواهد با دلیل های موجه اقدام به طلاق کند باید راه سخت و بسیار دراز و هزینه بری را طی نماید.

در بیشتر موردها بعد از اینکه هزینه و وقت زیادی به خاطر انتخاب راه ناصحیح نتیجه مطلوبی هم حاصل نمی گردد و تنها با راه کارهایی که وکیل طلاق با علم و دانش خود می تواند این فرایند را با حداقل ترین هزینه به انجام برساند.

برای گرفتن طلاق و پایان دادن به رابطه زناشویی بهترین روش استفاده ازتجربه، دانش و تخصص وکیل طلاق است.

وکیل طلاق در جریان دادرسی پرونده

تصمیم گیری به طلاق از دو مرحله تشکیل می گردد: تصمیم گرفتن به طلاق و جلوگیری از تضییع حقوق در زمان طلاق. نقش وکیل طلاق در اینجا جلوگیری برای از بین نرفتن حق و حقوق طرفین در امر طلاق و بعد از آن هست.

وکیل طلاق حق دارد با دقت به مسائلی از جمله اجرت المثل ایام زوجیت و مطالبه نفقه ، سهم بسیاری در حقوق زوجه دارد، به طوری که زوجه به غیر از خسارت عاطفی طلاق دچار خسارت های دیگری هم شود.

مزایای مشاوره با وکیل طلاق

با توجه به اینکه طلاق از دعاوی حقوقی هست و برای آن گرفتن وکیل الزامی نیست، ولی به طور مسلم گرفتن وکلای طلاق دارای مزایای زیادی هست که می توانید با مشاوره از مزایای وکیل طلاق بهره مند گردید:

• هنگامیکه طرفین وکیل داشته باشند احتیاجی به حضور در مرحله دادرسی دادگاه نیست.

• بیشتر اشخاص به مراجع قضایی نرفته اند و با مراحل آن هم آشنایی ندارند پس بهتر است برای پیشبرد پرونده خودشان از کمک وکیل طلاق پایه یک دادگستری استفاده کنند.

• امکان دارد دو طرف دعوا به خاطر شغل خود نخواهند در مراجع قضایی حضور داشته باشند پس در این صورت با گرفتن وکیل طلاق تمام مراحل کار توسط وکیل طلاق انجام می شود.

• در صورت به کارگیری راهنمایی های وکیل یا مشاور زمان فرآیند طلاق به حداقل ممکن کاهش می یابد.

• در صورتی که طلاق توافقی باشد توافقات زن و مرد توسط وکیل طلاق صورت جلسه و حکم برای آن صادر می شود و به این ترتیب کمترین زمان ممکن را از افراد خواهد گرفت.

• در حین اجرای صیغه طلاق نیز حضور وکیل کافی است و نیازی به حضور زن و مرد نیست.

وکیل طلاق در سعادت آباد

وکیل طلاق در سعادت آباد

خدمات دفتر وکالت حسن وحدانی ( وکیل طلاق سعادت آباد ) به شرح زیر است:

* طرح دعاوی طلاق خلع از جانب زوجه (طلاق زن) از طریق وکیل طلاق

* از وسایل قانونی برای دریافت تحصیل راضی بودن طرفین و طلاق توافقی از طرف زوجه (زن) از طریق وکیل طلاق استفاده می شود.

* انجام و طرح طلاق از طرف زوج (مرد) با تعیین کردن تکلیف مهریه، نفقه و جهیزیه از طریق وکیل طلاق

* اقدام طلاق توافقی زوجین در کوتاه ترین زمان، بدون حضور طرفین توسط وکیل طلاق

مشاوره طلاق با وکیل دادگستری

مسئله طلاق از جمله مسائلی است که ممکن است برای هر فردی اتفاق افتد. افراد در صورتی که با این شرایط مواجه شوند معمولا به دنبال شخصی هستند که مشاوره طلاق را با وی انجام دهند. مشاوره در امر طلاق امری حیاتی است، چرا که بسیاری از مسائل در فرآیند طلاق رخ می دهد که نیازمند حضور و مشاوره وکیل مجرب است که در این باره تجربه کافی داشته باشد.

در تمام موارد ذکر شده بهتر از پیش از انجام از مشاوره طلاق بهره بگیرید.

نکات مهم در مشاوره طلاق:

1-از آنجایی که طلاق یکی از مسائلی است که ارتباط مستقیمی با روحیه افراد دارد در اقدام به آن شتاب زده عمل نکنید، در صورتی که احساس می کنید امکانی برای ادامه زندگی وجود دارد از این موضوع صرف نظر کنید.

2- در زمان مشاوره طلاق تمامی مواردی که باعث شده است به سمت طلاق حرکت کنید را برای وکیل مربوطه به طور کامل توضیح دهید تا به این ترتیب وکیل بتواند به درستی در خصوص شرایط تصمیم گیری درستی به عمل آورد.

3-پس از تصمیم قطعی برای طلاق به وکیل خود اعتماد کنید و اجازه دهید تا با راهنمایی هایی که در طی سالیان به دست آمده است شما را راهنمایی کند و در مسیر درست قرار دهد.

حسن وحدانی وکیل پایه یک دادگستری، با ارائه مشاوره طلاق بستری مناسب برای حل مشکلات حقوقی اشخاص در این زمینه آماده کرده است.

بهترین وکیل طلاق در سعادت آبادویژگی‌های حقوقی طلاق

براساس متون حقوقی، ویژگی‌های زیر بر آن حاکم است:

ایقاعی است
یعنی تنها به اراده مرد یا نماینده او واقع می‌شود و نیازی به موافقت زن ندارد.

گرچه مطابق ماده واحده اصلاح مقررات، زن و شوهر می‌توانند درباره طلاق گرفتن توافق کنند. دادگاه می‌تواند پس از احراز عدم سازش میان آنان، حکم به طلاق، صادر نماید. ولی با این همه باید دانست که به تراضی (رضایت طرفین) یا صدور حکم و اذن دادگاه انجام نمی‌شود. دخالت دادگاه یا تراضی طرفین، مجوز ثبت آن در دفترخانه رسمی است.

عملی تشریفاتی است
وقوع آن در صورت اختلاف باید به اذن دادگاه باشد و دستیابی به این اذن، تشریفات خاصی دارد.

اصل ایقاع نیز تنها به رضایت مرد واقع نمی‌شود و به شرایط ویژه‌ای نیازمند است.

ماده ۱۱۳۴ قانون مدنی در بیان همین شرایط می‌گوید: طلاق باید با اجرای صیغه و در حضور حداقل دو نفر مرد عادل که آن را بشنوند، واقع گردد.

به اذن و حکم دادگاه انجام می‌شود
در موردی که زن خواستار جدایی است، قطعا مطابق قانون بایستی برای احراز عسر و حرج در ادامه زندگی زناشویی از دادگاه حکم بگیرد و شوهر را بر مبنای آن اجبار به جدایی کند.

گواهی عدم امکان سازش
در مواقعی که شوهر مایل به جدایی باشد، بایستی با تشریفات خاص و پس از رجوع به داوری از دادگاه اذن به جدایی بگیرد. این اجازه در اصلاح گواهی عدم امکان سازش نامیده می‌شود. این موضوع در خصوص فرضی که زن و شوهر هر دو راضی به آن بوده و خواستار طلاق توافقی هستند صادق می‌باشد.

وسیله انحلال نکاح دائم است
اگر زناشویی برای مدت معینی باشد (نکاح منقطعه یا متعه)، انحلال آن به وسیله بذل مدت از طرف شوهر یا در اثر تمام شدن مدت، انجام می‌گیرد. چنان که ماده ۱۱۲۰ قانون مدنی مقرر می‌دارد: عقد نکاح به فسخ یا بطلان یا بذل مدت در عقد موقت، منحل می‌شود.

به ارائه مرد واقع می‌شود
البته منظور این نیست که زن هرگز نمی‌تواند، درخواست طلاق کند یا رای دادگاه هیچ اثری در وقوع آن ندارد. زن حق دارد با شرایط معین، اجبار مرد را به جدایی بخواهد و دادگاه نیز در چین موردی، حکم به آن دهد.

وکیل ماهر برای طلاق در سعادت آباد | مشاوره تلفنی با وکیل برای طلاق

انواع طلاق

طلاق رجعی

منظور از رجعی، این است که در زمان عده، زوج می‌تواند با رجوع به زوجه بدون نیاز به عقد نکاج مجدد، زندگی مشترک را دوباره آغاز کند. این امر مطابق با ماده 1148 قانون مدنی می‌باشد که در آن به صراحت آمده است که: در طلاق رجعی برای شوهر در مدت عده حق رجوع است.

باید توجه داشت که اقدام به بازگشت فقط با اراده شوهر مورد قبول است و اراده زن برای بازگشت تاثیر نخواهد داشت. در جدایی رجعی، حقوق و تکالیف زوجیت تا آنجا که با ماهیت طلاق سازگار است باقی می‌ماند. در مدت عده، نفقه زن به عهده شوهر بوده و در صورت فوت هر یک از طرفین، از یکدیگر ارث می‌برند.

طلاق خلع

خلع نوعی از طلاق است که در آن زن از شوهر و یا برعکس مرد نسبت همسر خود کراهت دارد. به عبارت ساده‌تر یکی از طرفین از دیگری بدش می‌آید. اگر درخواست خلع از سوی زن باشد، بسته به شرایط می‌بایست بخشی یا کل مهریه بذل نماید. حتی در برخی موارد بیشتر از مهریه مندرج در عقدنامه به شوهر خود بذل نماید.

در حالتی که هر دو طرف نسبت به یکدیگر کراهت دارند، طلاق مبارات نامیده می‌شود.

طلاق بائن

در بائن، زوج در زمان عده زوجه، حق رجوع به وی را نخواهد داشت. بنابراین اگر زوج خواهان زندگی زناشویی دوباره با زوجه مطلقه‌اش می‌باشد، باید تا انتهای مدت عده صبر بنماید. پس از آن، عقد نکاح مجددا صورت گیرد. ماده 1144 قانون مدنی نیز اعلام می‌نماید که: در طلاق بائن برای شوهر حق رجوع نیست. رابطه نکاح از تاریخ وقوع طلاق از بین می‌برد.

مرد پس از بائن می‌تواند ازدواج کند و زن نیز در صورت داشتن عده، پس از اتمام دوره عده می‌تواند ازدواج مجدد نماید. در طلاق بائن، اقامتگاه زن تابع شوهر نیست. همچنین زن در صورتی که حامله نباشد، در طول مدت عده، مشمول نفقه نمی‌گردد. علاوه بر این، بقای نام خانوادگی شوهر برای زن، نیز با اجازه شوهر انجام می‌شود. طلاق خلع، مبارات، قبل ازنزدیکی، زن یائسه و سه طلاقه نمودن زن در دسته بائن قرار می‌گیرد.

 برترین وکیل طلاق در سعادت آباد

شرایط طلاق

جدایی از سه مسیر کلی زیر امکان‌پذیر است :

طلاق توافقی

ساده ترین شکل طلاق است و زمانی رخ می دهد که زن و مرد هر دو درباره جدایی نظر موافق داشته اند و ادامه زندگی برای هیچ یک از آن ها قابل انجام نباشد. این نوع طلاق برگرفته از اختیار مرد برای طلاق است که معمولا نسبت به دیگر انواع روش ها مشکلات کمتری را در پی دارد.

طلاق با درخواست مرد (زوج)

با اصلاح قانون مجازات اسلامی، فرایند دادخواست از سوی زوج دشوارتر گردیده و در صورتی که زوج خواهان آن باشد، با رجوع به دادگاه صالح، قاضی با ارجاع پرونده به واحد مشاوره سعی در سازش طرفین خواهد نمود. در صورتی که دو طرف با یکدیگر تفاهم نداشته باشند، گواهی عدم سازش صادر گردیده و پس از آن، اجرای صیغه طلاق و ثبت آن انجام می‌شود. نکته بسیار مهم آن است که در صورتی که آن از سمت مرد باشد، مهریه، نفقه، اجرت‌المثل و جهیزیه‌ای که زن با خود به منزل شوهر آورده به طور کامل به زن تعلق می‌گیرد و علاوه بر آن، بر اساس شرط تنصیف، معادل نصف اموال مرد نیز به زن تعلق می‌گیرد.

طلاق با درخواست زن (زوجه)

باید اذعان داشت که با توجه به قوانین فعلی کشور ما طلاق با درخواست زوجه، از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است. اما در سال‌های اخیر، قانون موارد مختلفی به منظور صدور آن با درخواست زوجه درنظر گرفته است.

زن براساس شروط 12 گانه عقد نکاح می‌تواند تقاضای طلاق نماید:

عدم دادن نفقه زن از سوی شوهر به مدت 6 ماه
بد رفتاری زوج با زوجه به حدی که ادامه زندگی غیرممکن باشد.
بیماری خطرناک مرد در صورتی که سلامتی زن را به خطر بیاندازد.
دیوانگی مرد
اشتغال مرد به کاری که با حیثیت و آبروی زن و مصالح خانوادگی او در تضاد است.
محکومیت شوهر به مجازات 5 سال حبس و بیشتر و یا جزای نقدی منجر به 5 سال حبس و بیشتر. (البته حکم مجازات باید در حال اجرا باشد.)
اعتیاد مضر مرد به گونه ای که در زندگی خللی ایجاد نماید.
غیبت غیر موجه مرد به مدت 6 ماه متوالی
ارتکاب جرم منجر به مجازات حد و تعزیر که مغایر با حیثیت و شئون خانوادگی زن باشد.
بچه دار نشدن مردپس از گذشت 5 سال از زندگی مشترک به دلیل عقیم بودن و یاعوارض جسمی دیگر
مفقودالاثر بودن مرد حداقل 6 ماه
ازدواج مجدد مرد بدون اجازه همسر

حق الوکاله وکیل طلاق در تهران در سال 1399 چقدر می باشد؟

میزان حق الوکاله وکیل طلاق در تهران با توجه اهمیت موضوع اختلاف و زمان رسیدگی و همچنین ادله و مستندات طرفین معمولا به صورت توافقی تعیین می گردد که از لحاظ قانونی و شرعی معتبر می باشد . در صورتی که قرادادی خصوصی فی مابین وکیل و موکل وجود نداشته باشد حق الوکاله بر اساس آیین نامه تعرفه حق الوکاله وکیل مصوب 1398 تعیین می گردد.که از سال 1399 اجرایی شده است.

وکیل طلاق سعادت آباد

وکیل طلاق سعادت آباد

شماره و آدرس دفتر وکالت وکیل طلاق در تهران

برای مشاوره و اعلام وکالت در پرونده های طلاق در تهران و سایر شهرستان ها ، می توانید با حضور در دفتر وکالت وکیل طلاق در تهران به ادرس تهران ، سعادت آباد ، سروغربی ، ضلع جنوب غربی چهارراه سرو ، جنب بانک سپه ، مجتمع سروناز ، پلاک 72 ، طبقه 5 ، واحد21 شمالی از مشاوره وکیل متخصص طلاق استفاده نمود و در صورتی که بعد مسافت و یا سایر عوامل مانع حضور شما می گردد از طریق شماره تلفن 09127976041 به صورت تلفنی، واتساپ و تلگرام با وکیل پایه یک دادگستری در تهران در تماس باشید تا علاوه بر مشاوره در خصوص نحوی اعطای وکالت نیز توضیحات لازم ارائه گردد.

وکالت دعاوی خانواده

برترین وکیل طلاق در سعادت آبادبهترین وکیل طلاق در شمال تهرانبهترین وکیل طلاق سعادت آبادقوی ترین وکیل طلاق در غرب تهرانمشاوره با وکیل طلاق تهرانمعروفی وکیل خوب در سعادت آبادوکیل تخصصی طلاق در سعادت آبادوکیل تضمینی طلاق در سعادت آبادوکیل ماهر برای طلاق در سعادت آباد تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *